Red Cedar Speedway

  • 1
Season Opening Event

Season Opening Event

Join Us Friday April 12

9/21/2019 - Red Cedar Speedway

9/21/2019 - Red Cedar Speedway

Menomonie, WI

40th Annual Punky Manor Challenge Of Champions Night #3 Features

Classes

  • WISSOTA Midwest Mods36 entries
  • WISSOTA Late Model25 entries
  • WISSOTA Modifieds34 entries
  • WISSOTA Super Stock28 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

WISSOTA Midwest Mods

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 23D Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI -
2 5 3JR Shane Halopka Shane Halopka Greenwood, WI Greenwood, WI 3
3 3 27X Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI -
4 4 21B Brandon Jensen Brandon Jensen Ellsworth, WI Ellsworth, WI -
5 8 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 3
6 17 QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI 11
7 7 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN -
8 11 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 3
9 13 23DD George Dalbeck George Dalbeck Wakefield, MI Wakefield, MI 4
10 19 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI 9
11 6 R1 Jay Richardson Jay Richardson Spring Valley, WI Spring Valley, WI -5
12 9 119 Mike Widmann Mike Widmann Marshfield, WI Marshfield, WI -3
13 10 6C Craig Haas Craig Haas Thorp, WI Thorp, WI -3
14 21 80 Derek Haas Derek Haas Thorp, WI Thorp, WI 7
15 20 29 Chad Selk Chad Selk Marshfield, WI Marshfield, WI 5
16 18 13 Nick Koehler Nick Koehler Bloomer, WI Bloomer, WI 2
17 23 37 Travis Anderson Travis Anderson Colfax, WI Colfax, WI 6
18 22 34JR Dan Larson Jr Dan Larson Jr Eau Claire, WI Eau Claire, WI 4
19 24 6S Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI 5
20 2 28 Francis Hanson Francis Hanson Almena, WI Almena, WI -18
21 16 1 Jake Stai Jake Stai New Auburn, WI New Auburn, WI -5
22 DNF 14 15 Karl Kolek Karl Kolek Menomonie, WI Menomonie, WI -8
23 DNF 12 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI -11
24 DNF 15 2020 Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI -9
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI -
2 2 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI -
3 5 80 Derek Haas Derek Haas Thorp, WI Thorp, WI 2
4 3 37 Travis Anderson Travis Anderson Colfax, WI Colfax, WI -1
Top 4 transfer
5 8 59X James Lambert James Lambert Fort Frances, ON Fort Frances, ON 3
6 4 8 Dakota Smith Dakota Smith Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -2
7 DNF 7 21 Reese Schlosser Reese Schlosser Menomonie, WI Menomonie, WI -
8 DNF 6 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -2
9 DNF 9 04N Nick Ayotte Nick Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN -
DNS 10 42 Jeff Hofius Jeff Hofius New Richmond, WI New Richmond, WI -
12 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 13 Nick Koehler Nick Koehler Bloomer, WI Bloomer, WI -
2 2 29 Chad Selk Chad Selk Marshfield, WI Marshfield, WI -
3 3 34JR Dan Larson Jr Dan Larson Jr Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
4 4 6S Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
Top 4 transfer
5 10 T25 Mark Thomas Mark Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI 5
6 6 07 Justin Claussen Justin Claussen Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
7 9 JLO Jason Olson Jason Olson Augusta, WI Augusta, WI 2
8 DNF 8 26 Paul Hari Paul Hari Neebing, ON Neebing, ON -
9 DNF 7 14J James Kendrick James Kendrick Vandiver, AL Vandiver, AL -2
DNS 5 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 R1 Jay Richardson Jay Richardson Spring Valley, WI Spring Valley, WI -
2 6 28 Francis Hanson Francis Hanson Almena, WI Almena, WI 4
3 3 23DD George Dalbeck George Dalbeck Wakefield, MI Wakefield, MI -
4 2 QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI -2
5 9 2020 Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 4
6 7 34JR Dan Larson Jr Dan Larson Jr Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
7 8 80 Derek Haas Derek Haas Thorp, WI Thorp, WI 1
8 4 07 Justin Claussen Justin Claussen Eau Claire, WI Eau Claire, WI -4
9 5 26 Paul Hari Paul Hari Neebing, ON Neebing, ON -4
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21B Brandon Jensen Brandon Jensen Ellsworth, WI Ellsworth, WI 1
2 6 27X Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI 4
3 5 119 Mike Widmann Mike Widmann Marshfield, WI Marshfield, WI 2
4 3 13 Nick Koehler Nick Koehler Bloomer, WI Bloomer, WI -1
5 4 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI -1
6 8 37 Travis Anderson Travis Anderson Colfax, WI Colfax, WI 2
7 1 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI -6
8 7 21 Reese Schlosser Reese Schlosser Menomonie, WI Menomonie, WI -1
9 9 04N Nick Ayotte Nick Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN -
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 3JR Shane Halopka Shane Halopka Greenwood, WI Greenwood, WI 1
2 4 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 2
3 1 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI -2
4 8 6C Craig Haas Craig Haas Thorp, WI Thorp, WI 4
5 9 1 Jake Stai Jake Stai New Auburn, WI New Auburn, WI 4
6 6 8 Dakota Smith Dakota Smith Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
7 5 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -2
8 DNF 7 JLO Jason Olson Jason Olson Augusta, WI Augusta, WI -1
9 DNF 3 42 Jeff Hofius Jeff Hofius New Richmond, WI New Richmond, WI -6
10 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 23D Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI 3
2 1 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -1
3 3 15 Karl Kolek Karl Kolek Menomonie, WI Menomonie, WI -
4 8 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 4
5 5 29 Chad Selk Chad Selk Marshfield, WI Marshfield, WI -
6 6 6S Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
7 9 T25 Mark Thomas Mark Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI 2
8 7 14J James Kendrick James Kendrick Vandiver, AL Vandiver, AL -1
9 2 59X James Lambert James Lambert Fort Frances, ON Fort Frances, ON -7

WISSOTA Late Model

40 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 7
2 1 58 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI -1
3 4 28 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 1
4 2 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI -2
5 5 55C Chad Mahder Chad Mahder Bloomer, WI Bloomer, WI -
6 3 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -3
7 7 27 Jake Redetzke Jake Redetzke Menomonie, WI Menomonie, WI -
8 13 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 5
9 9 31X Michael Keller Michael Keller Menomonie, WI Menomonie, WI -
10 11 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 1
11 14 F19 Justin Fegers Justin Fegers Delano, MN Delano, MN 3
12 17 68 Mike Prochnow Mike Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI 5
13 6 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI -7
14 15 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI 1
15 18 19 Steve Laursen Steve Laursen Cumberland, WI Cumberland, WI 3
16 10 55N Greg Nippoldt Greg Nippoldt Roberts, WI Roberts, WI -6
17 12 BOH Ben Hanke Ben Hanke Hudson, WI Hudson, WI -5
18 22 51 Randy Gullixson Randy Gullixson Baldwin, WI Baldwin, WI 4
19 DNF 23 14 Robbie Johnson Robbie Johnson Wilson, WI Wilson, WI 4
20 DNF 25 XG Lucas Kallenbach Lucas Kallenbach Elk Mound, WI Elk Mound, WI 5
21 DNF 16 24 Darrel Hazelton Darrel Hazelton Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -5
22 DNF 19 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN -3
23 DNF 21 4L Carey LePage Carey LePage Culver, MN Culver, MN -2
24 DNF 20 24JR Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN -4
DNS 24 1 Kevin Eder Kevin Eder Cameron, WI Cameron, WI -
12 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
2 1 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -1
3 8 55C Chad Mahder Chad Mahder Bloomer, WI Bloomer, WI 5
4 9 27 Jake Redetzke Jake Redetzke Menomonie, WI Menomonie, WI 5
5 2 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -3
6 6 19 Steve Laursen Steve Laursen Cumberland, WI Cumberland, WI -
7 5 24JR Jeffrey Lien Jr Jeffrey Lien Jr Mora, MN Mora, MN -2
8 7 14 Robbie Johnson Robbie Johnson Wilson, WI Wilson, WI -1
9 DNF 4 XG Lucas Kallenbach Lucas Kallenbach Elk Mound, WI Elk Mound, WI -5
All transfer
12 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 28 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 1
2 4 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 2
3 3 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN -
4 7 31X Michael Keller Michael Keller Menomonie, WI Menomonie, WI 3
5 1 F19 Justin Fegers Justin Fegers Delano, MN Delano, MN -4
6 5 68 Mike Prochnow Mike Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI -1
7 8 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN 1
8 6 51 Randy Gullixson Randy Gullixson Baldwin, WI Baldwin, WI -2
All transfer
12 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 58 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI 4
2 6 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI 4
3 2 55N Greg Nippoldt Greg Nippoldt Roberts, WI Roberts, WI -1
4 3 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN -1
5 8 BOH Ben Hanke Ben Hanke Hudson, WI Hudson, WI 3
6 1 24 Darrel Hazelton Darrel Hazelton Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -5
7 7 4L Carey LePage Carey LePage Culver, MN Culver, MN -
8 DNF 4 1 Kevin Eder Kevin Eder Cameron, WI Cameron, WI -4
All transfer

WISSOTA Modifieds

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 05 Jake Hartung Jake Hartung Elmwood, WI Elmwood, WI -
2 6 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 4
3 11 27+1 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 8
4 8 81 Ashley Anderson Ashley Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI 4
5 14 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 9
6 4 57 Mike Anderson Mike Anderson Jim Falls, WI Jim Falls, WI -2
7 10 40 Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI 3
8 18 89 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI 10
9 5 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN -4
10 15 21 Jake Smith Jake Smith Fall Creek, WI Fall Creek, WI 5
11 19 1 Paul Harelstad Paul Harelstad Bloomer, WI Bloomer, WI 8
12 16 93 Mike Knopps Mike Knopps Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 4
13 3 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -10
14 22 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls, WI River Falls, WI 8
15 DNF 20 78 Brent Prochnow Brent Prochnow Colfax, WI Colfax, WI 5
16 DNF 13 7 A.J. Roschen A.J. Roschen Somerset, WI Somerset, WI -3
17 DNF 7 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI -10
18 DNF 24 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN 6
19 DNF 21 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI 2
20 DNF 2 30 Matt Leer Matt Leer Bruce, WI Bruce, WI -18
21 DNF 17 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI -4
22 DNF 12 55 Cory Mahder Cory Mahder Elk Mound, WI Elk Mound, WI -10
23 DNF 23 4 Bill Byholm Bill Byholm Glidden, WI Glidden, WI -
DNS 9 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI 8
2 1 1 Paul Harelstad Paul Harelstad Bloomer, WI Bloomer, WI -1
3 7 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI 4
4 8 4 Bill Byholm Bill Byholm Glidden, WI Glidden, WI 4
Top 4 transfer
5 4 23 Kerry Halopka Kerry Halopka Wheeler, WI Wheeler, WI -1
6 6 45C Cody Cimfl Cody Cimfl Chetek, WI Chetek, WI -
7 DNF 2 R1 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN -5
8 DNF 5 9 Josh Hessler Josh Hessler Boyceville, WI Boyceville, WI -3
9 DNF 3 97 Greg Chesley Greg Chesley Duluth, MN Duluth, MN -6
12 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 89 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
2 3 78 Brent Prochnow Brent Prochnow Colfax, WI Colfax, WI 1
3 2 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls, WI River Falls, WI -1
4 4 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN -
Top 4 transfer
5 5 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -
6 7 444 Tanner Byholm Tanner Byholm Glidden, WI Glidden, WI 1
7 DNF 8 78R Larry Prochnow Larry Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI 1
8 DNF 6 W Cory Williams Cory Williams Spring Valley, WI Spring Valley, WI -2
DNS 9 18 Mark Hanson Mark Hanson Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
12 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 57 Mike Anderson Mike Anderson Jim Falls, WI Jim Falls, WI 1
2 4 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 2
3 5 40 Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI 2
4 8 55 Cory Mahder Cory Mahder Elk Mound, WI Elk Mound, WI 4
5 6 R1 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN 1
6 7 97 Greg Chesley Greg Chesley Duluth, MN Duluth, MN 1
7 1 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -6
8 3 444 Tanner Byholm Tanner Byholm Glidden, WI Glidden, WI -5
9 9 4 Bill Byholm Bill Byholm Glidden, WI Glidden, WI -
12 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
2 8 05 Jake Hartung Jake Hartung Elmwood, WI Elmwood, WI 6
3 9 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 6
4 5 21 Jake Smith Jake Smith Fall Creek, WI Fall Creek, WI 1
5 3 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls, WI River Falls, WI -2
6 7 78 Brent Prochnow Brent Prochnow Colfax, WI Colfax, WI 1
7 2 45C Cody Cimfl Cody Cimfl Chetek, WI Chetek, WI -5
8 DNF 6 78R Larry Prochnow Larry Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI -2
9 DNF 4 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI -5
12 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 1
2 1 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -1
3 4 7 A.J. Roschen A.J. Roschen Somerset, WI Somerset, WI 1
4 3 1 Paul Harelstad Paul Harelstad Bloomer, WI Bloomer, WI -1
5 8 93 Mike Knopps Mike Knopps Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 3
6 7 23 Kerry Halopka Kerry Halopka Wheeler, WI Wheeler, WI 1
7 5 W Cory Williams Cory Williams Spring Valley, WI Spring Valley, WI -2
DNS 6 18 Mark Hanson Mark Hanson Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
12 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 30 Matt Leer Matt Leer Bruce, WI Bruce, WI 3
2 3 81 Ashley Anderson Ashley Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI 1
3 5 27+1 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 2
4 6 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 2
5 7 89 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
6 1 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN -5
7 8 9 Josh Hessler Josh Hessler Boyceville, WI Boyceville, WI 1
8 2 65 Jake Miller Jake Miller Somerset, WI Somerset, WI -6

WISSOTA Super Stock

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1M Curt Myers Curt Myers Cameron, WI Cameron, WI -
2 8 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 6
3 3 207 Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
4 9 2 Bart Steffen Bart Steffen Eau Claire, WI Eau Claire, WI 5
5 7 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 2
6 4 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI -2
7 16 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 9
8 10 22JR Ben Hillman Ben Hillman Menomonie, WI Menomonie, WI 2
9 21 8 Jim Harris Jim Harris Colfax, WI Colfax, WI 12
10 26 56 Chad Gullixson Chad Gullixson Hammond, WI Hammond, WI 16
11 12 T17 Brad Johnson Brad Johnson Wilson, WI Wilson, WI 1
12 14 27M Brett Myers Brett Myers Eau Claire, WI Eau Claire, WI 2
13 23 20 Andrew Davis Andrew Davis Rice Lake, WI Rice Lake, WI 10
14 13 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI -1
15 24 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI 9
16 19 01 Michael Anderson Michael Anderson Dallas, WI Dallas, WI 3
17 DNF 17 17 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI -
18 DNF 25 7UP Rick Peterson Rick Peterson Eau Claire, WI Eau Claire, WI 7
19 DNF 5 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN -14
20 DNF 15 T40 Danny Thomas Danny Thomas Knapp, WI Knapp, WI -5
21 DNF 11 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI -10
22 DNF 18 F27 Tony Falkner Tony Falkner Menomonie, WI Menomonie, WI -4
23 DNF 6 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -17
24 DNF 20 00 Jason Quarders Jason Quarders Prairie Farm, WI Prairie Farm, WI -4
25 DNF 22 22 Robert Holmstrom Jr Robert Holmstrom Jr Cameron, WI Cameron, WI -3
26 DNF 2 92 Aaron Wilson Aaron Wilson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -24
DNS 27 76 Kody Koski Kody Koski New Richmond, WI New Richmond, WI -
DNS 28 26 Rick Hallquist Rick Hallquist Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI 1
2 1 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI -1
3 4 2 Bart Steffen Bart Steffen Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
4 3 T17 Brad Johnson Brad Johnson Wilson, WI Wilson, WI -1
5 9 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
6 10 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
7 5 8 Jim Harris Jim Harris Colfax, WI Colfax, WI -2
8 8 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI -
9 7 56 Chad Gullixson Chad Gullixson Hammond, WI Hammond, WI -2
DQ 6 26 Rick Hallquist Rick Hallquist Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
All transfer
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 1
2 9 92 Aaron Wilson Aaron Wilson Eau Claire, WI Eau Claire, WI 7
3 8 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 5
4 6 22JR Ben Hillman Ben Hillman Menomonie, WI Menomonie, WI 2
5 7 27M Brett Myers Brett Myers Eau Claire, WI Eau Claire, WI 2
6 1 17 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI -5
7 3 01 Michael Anderson Michael Anderson Dallas, WI Dallas, WI -4
8 4 22 Robert Holmstrom Jr Robert Holmstrom Jr Cameron, WI Cameron, WI -4
9 5 7UP Rick Peterson Rick Peterson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -4
All transfer
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 1M Curt Myers Curt Myers Cameron, WI Cameron, WI 7
2 1 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -1
3 9 207 Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI 6
4 3 10 Rich Bishop Rich Bishop Ladysmith, WI Ladysmith, WI -1
5 7 T40 Danny Thomas Danny Thomas Knapp, WI Knapp, WI 2
6 6 F27 Tony Falkner Tony Falkner Menomonie, WI Menomonie, WI -
7 4 00 Jason Quarders Jason Quarders Prairie Farm, WI Prairie Farm, WI -3
8 5 20 Andrew Davis Andrew Davis Rice Lake, WI Rice Lake, WI -3
9 2 76 Kody Koski Kody Koski New Richmond, WI New Richmond, WI -7
All transfer

Driver Registration

Driver Registration

Latest Photos

Latest Videos

24-7 Telcom
715 Ag Supply
A1 Express
Accurate Construction
Ace Hardware
Advanced Dairy
All The Dirt
Auto Value
Awesome Auto
Bauer Built
Best Western
Big Rivers Insurance
Bills Distributing
Blue Ribbon Awards
Bobcat
Cardinal Glass
Cash Candy Store
Cedar Falls Heat and Air
CFBSI
Chipewa Valley Energy
Chipewa Valley Starter
Chipewa Valley Tech
Conrads Auto Salvage
Culvers
Dean And Sue
Design Built Structures
Devine Liquor
Dicks RV
DIrt Track Specialist
DKS Construction
Edward Jones
Ellsworth
Fleet Farm
Fleet Feet
G2G Powersports
GFL
Gilberts
Goodwrech Trailer Sales
Grain Storage
HAAS
Hendersons
iHeart Media
JIG Signs
Johnson Trailer
Kadingers
Kado Insurance
Kelly Iverson
Keyes Chevrolet
Kwik Trip
Kyotes Den
Lakeview
Lentz Fertalizer
Lewis Bjork Septic
Londerville
Market Menomonie
Market Place Foods
Marquart RV
Mars Race Cars
Meno Transport
Midwest Food
Monomonie Motorsports
NAPA
Nex Gen Powersports
North Town Ford
OReilly Auto Parts
Ohly
Olson Funeral Home
Paulson Custom Golf
Pomps Tire
Quality Auto Body
REMAX
Rice Lake Speedway
Ron Prochnow Farms
Rural Mutual
Shackelton
Smiles In Motion
Snap-On
Southworth GMC
SSR
Steel Towne
Synergy Cooperative
TT Construction
Teds Pizza
The Arena
The Market
Thunder Hill Speedway
Tims Automotive
TL Sinz Plumbing
Tri-Star
Union Trailers
Waterfront Bar and Grill
West Consin
White City Glass
Erbert and Gerbert