Red Cedar Speedway

  • 1
  • 2
  • 3
Win A Race Car at Red Cedar in 2024

Win A Race Car at Red Cedar in 2024

We have teamed up with Phoenix Rising Rescue & Rehabilitation Sanctuary to offer this exciting opportunity! Buy your tickets at RCS weekly

Kids Night / Alumni Night This Friday

Kids Night / Alumni Night This Friday

Join us Friday for our Annual Kids Night this Friday featuring meet the drivers, kids prizes (75+ prizes), bounce house, bus ride on track

Red Cedar Speedway Demo Derby July 28th

Red Cedar Speedway Demo Derby July 28th

Join us Sunday July 28 during get Dunn County Fair, Click the photo to go directly to the Demo rules/event details

9/22/2017 - Red Cedar Speedway

9/22/2017 - Red Cedar Speedway

Menomonie, WI

38th Annual Punky Manor Challenge of Champions presented by Bill's Distributing & Tim's Automotive Q

38th Annual Punky Manor Challenge of Champions
presented by Bill's Distributing & Tim's Automotive
Qualifying Heats for Wissota Late Models, Modifieds, Wissota Super Stocks and Midwest Modifieds

Classes

  • A Modifieds
  • B Modifieds
  • WISSOTA Modifieds31 entries
  • WISSOTA Super Stock32 entries
  • WISSOTA Late Model30 entries
  • WISSOTA Midwest Mods45 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

WISSOTA Modifieds

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 05 Jake Hartung Jake Hartung Elmwood, WI Elmwood, WI -
2 5 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 3
3 14 2 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 11
4 3 40 Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI -1
5 11 57 Mike Anderson Mike Anderson Jim Falls, WI Jim Falls, WI 6
6 6 55 Cory Mahder Cory Mahder Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
7 7 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN -
8 10 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
9 4 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -5
10 2 21B Brandon Jensen Brandon Jensen Ellsworth, WI Ellsworth, WI -8
11 15 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 4
12 9 99 Neil Balduc Neil Balduc Bessemer, MI Bessemer, MI -3
13 19 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI 6
14 22 23 Kerry Halopka Kerry Halopka Wheeler, WI Wheeler, WI 8
15 23 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls , WI River Falls , WI 8
16 20 22B Gary Baxter Gary Baxter Eau Claire, WI Eau Claire, WI 4
17 16 R1 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN -1
18 24 3H Jake Hiatt Jake Hiatt Mason, WI Mason, WI 6
19 DNF 21 W Cory Williams Cory Williams Spring Valley, WI Spring Valley, WI 2
20 DNF 12 78 Brent Prochnow Brent Prochnow Colfax, WI Colfax, WI -8
21 DNF 17 37 Kelly Estey Kelly Estey Hibbing, MN Hibbing, MN -4
22 DNF 18 4X Steve Stuart Steve Stuart Ashland, WI Ashland, WI -4
23 DNF 13 81 Ashley Anderson Ashley Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI -10
24 DNF 8 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -16

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 37 Kelly Estey Kelly Estey Hibbing, MN Hibbing, MN 1
2 6 4X Steve Stuart Steve Stuart Ashland, WI Ashland, WI 4
3 3 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI -
4 5 22B Gary Baxter Gary Baxter Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
5 4 W Cory Williams Cory Williams Spring Valley, WI Spring Valley, WI -1
6 1 23 Kerry Halopka Kerry Halopka Wheeler, WI Wheeler, WI -5
7 8 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls , WI River Falls , WI 1
8 11 3H Jake Hiatt Jake Hiatt Mason, WI Mason, WI 3
Top 8 transfer
9 10 71 Todd Gehl Todd Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI 1
10 7 444 Tanner Byholm Tanner Byholm Glidden, WI Glidden, WI -3
11 9 78L Ross Prochnow Ross Prochnow Boyceville, WI Boyceville, WI -2
12 14 3 Bryan Hessler Bryan Hessler Chetek, WI Chetek, WI 2
13 15 9 Josh Hessler Josh Hessler Boyceville, WI Boyceville, WI 2
14 13 53 Scott Splittstoesser Scott Splittstoesser Cottage Grove, MN Cottage Grove, MN -1
15 12 12 Jake Hanson Jake Hanson Downing, WI Downing, WI -3

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21B Brandon Jensen Brandon Jensen Ellsworth, WI Ellsworth, WI 1
2 4 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 2
3 5 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
4 7 81 Ashley Anderson Ashley Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI 3
5 6 37 Kelly Estey Kelly Estey Hibbing, MN Hibbing, MN 1
6 1 4X Steve Stuart Steve Stuart Ashland, WI Ashland, WI -5
7 3 78L Ross Prochnow Ross Prochnow Boyceville, WI Boyceville, WI -4
8 8 3 Bryan Hessler Bryan Hessler Chetek, WI Chetek, WI -

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 05 Jake Hartung Jake Hartung Elmwood, WI Elmwood, WI 7
2 3 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 1
3 7 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 4
4 1 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI -3
5 6 27H Steve Hallquist Steve Hallquist Fall Creek, WI Fall Creek, WI 1
6 5 444 Tanner Byholm Tanner Byholm Glidden, WI Glidden, WI -1
7 4 71 Todd Gehl Todd Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI -3
8 2 12 Jake Hanson Jake Hanson Downing, WI Downing, WI -6

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
2 2 99 Neil Balduc Neil Balduc Bessemer, MI Bessemer, MI -
3 4 78 Brent Prochnow Brent Prochnow Colfax, WI Colfax, WI 1
4 8 57 Mike Anderson Mike Anderson Jim Falls, WI Jim Falls, WI 4
5 7 23 Kerry Halopka Kerry Halopka Wheeler, WI Wheeler, WI 2
6 5 99L Steve Lavasseur Steve Lavasseur River Falls , WI River Falls , WI -1
7 6 3H Jake Hiatt Jake Hiatt Mason, WI Mason, WI -1
8 3 53 Scott Splittstoesser Scott Splittstoesser Cottage Grove, MN Cottage Grove, MN -5

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 40 Kevin Adams Kevin Adams Cameron, WI Cameron, WI 1
2 4 55 Cory Mahder Cory Mahder Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
3 3 2 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI -
4 1 R1 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN -3
5 5 W Cory Williams Cory Williams Spring Valley, WI Spring Valley, WI -
6 7 22B Gary Baxter Gary Baxter Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
7 DNF 6 9 Josh Hessler Josh Hessler Boyceville, WI Boyceville, WI -1

WISSOTA Super Stock

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI 2
2 2 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI -
3 6 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 3
4 7 22JR Ben Hillman Ben Hillman Menomonie, WI Menomonie, WI 3
5 1 34 Jeff Brauer Jeff Brauer Eyota, MN Eyota, MN -4
6 5 T17 Steve Thomas Steve Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI -1
7 10 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 3
8 4 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI -4
9 9 99 Shawn Huse Shawn Huse Mason, TX Mason, TX -
10 17 11X Brian Mikkonen Brian Mikkonen Iron River, WI Iron River, WI 7
11 14 22T Terran Spacek Terran Spacek Phillips, WI Phillips, WI 3
12 11 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI -1
13 19 17 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 6
14 15 7S Eric Schultz Eric Schultz Downing, WI Downing, WI 1
15 23 9K Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI 8
16 16 33 Cooper Berlin Cooper Berlin Rice Lake, WI Rice Lake, WI -
17 24 1 Matt Koski Matt Koski Elmwood, WI Elmwood, WI 7
18 20 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN 2
19 8 92 Aaron Wilson Aaron Wilson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -11
20 12 56 Chad Gullixson Chad Gullixson Hammond, WI Hammond, WI -8
21 13 96 Luke Schultz Luke Schultz Cameron, WI Cameron, WI -8
22 21 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -1
23 18 8 Jim Harris Jim Harris Colfax, WI Colfax, WI -5
24 22 25 Chad Johnson Chad Johnson Colfax, WI Colfax, WI -2

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11X Brian Mikkonen Brian Mikkonen Iron River, WI Iron River, WI -
2 3 8 Jim Harris Jim Harris Colfax, WI Colfax, WI 1
3 5 17 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 2
4 2 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN -2
5 15 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN 10
6 6 25 Chad Johnson Chad Johnson Colfax, WI Colfax, WI -
7 13 9K Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI 6
8 9 1 Matt Koski Matt Koski Elmwood, WI Elmwood, WI 1
Top 8 transfer
9 10 11T Denny Schouveller Denny Schouveller Hugo, MN Hugo, MN 1
10 7 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI -3
11 8 14 Brad Johnson Brad Johnson Wilson, WI Wilson, WI -3
12 DNF 11 21 Mike Siewert Mike Siewert Rice Lake, WI Rice Lake, WI -1
13 DNF 16 89 Tyler Lamm Tyler Lamm Elk Mound, WI Elk Mound, WI 3
14 DNF 4 27 Tony Falkner Tony Falkner Menomonie, WI Menomonie, WI -10
DNS 12 26 Rick Hallquist Rick Hallquist Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
DNS 14 777 A.J. Morrissette A.J. Morrissette Menomonie, WI Menomonie, WI -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 34 Jeff Brauer Jeff Brauer Eyota, MN Eyota, MN 7
2 3 92 Aaron Wilson Aaron Wilson Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
3 1 96 Luke Schultz Luke Schultz Cameron, WI Cameron, WI -2
4 2 33 Cooper Berlin Cooper Berlin Rice Lake, WI Rice Lake, WI -2
5 6 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN 1
6 4 25 Chad Johnson Chad Johnson Colfax, WI Colfax, WI -2
7 5 1 Matt Koski Matt Koski Elmwood, WI Elmwood, WI -2
8 DNF 7 89 Tyler Lamm Tyler Lamm Elk Mound, WI Elk Mound, WI -1

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 21F Nick Oreskovich Nick Oreskovich Mason, WI Mason, WI 3
2 1 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -1
3 6 99 Shawn Huse Shawn Huse Mason, TX Mason, TX 3
4 7 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
5 8 7S Eric Schultz Eric Schultz Downing, WI Downing, WI 3
6 DNF 3 26 Rick Hallquist Rick Hallquist Eau Claire, WI Eau Claire, WI -3
7 DNF 2 9K Jesse Redetzke Jesse Redetzke Eau Claire, WI Eau Claire, WI -5
8 DNF 5 777 A.J. Morrissette A.J. Morrissette Menomonie, WI Menomonie, WI -3

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 1E Eric Olson Eric Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 2
2 7 31X Dan Gullikson Dan Gullikson Roberts, WI Roberts, WI 5
3 8 T17 Steve Thomas Steve Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI 5
4 2 11X Brian Mikkonen Brian Mikkonen Iron River, WI Iron River, WI -2
5 1 27 Tony Falkner Tony Falkner Menomonie, WI Menomonie, WI -4
6 5 3Z Eric Zitelman Eric Zitelman Taylors Falls, WI Taylors Falls, WI -1
7 4 14 Brad Johnson Brad Johnson Wilson, WI Wilson, WI -3
8 DNF 6 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -2

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -
2 4 22JR Ben Hillman Ben Hillman Menomonie, WI Menomonie, WI 2
3 2 22T Terran Spacek Terran Spacek Phillips, WI Phillips, WI -1
4 7 56 Chad Gullixson Chad Gullixson Hammond, WI Hammond, WI 3
5 6 8 Jim Harris Jim Harris Colfax, WI Colfax, WI 1
6 8 17 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 2
7 5 11T Denny Schouveller Denny Schouveller Hugo, MN Hugo, MN -2
8 3 21 Mike Siewert Mike Siewert Rice Lake, WI Rice Lake, WI -5

WISSOTA Late Model

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 58 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
2 4 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 2
3 2 27 Jake Redetzke Jake Redetzke Menomonie, WI Menomonie, WI -1
4 5 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI 1
5 9 F19 Marshall Fegers Marshall Fegers Savage, MN Savage, MN 4
6 21 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 15
7 7 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN -
8 10 68 Mike Prochnow Mike Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI 2
9 11 15 Nick Anvelink Nick Anvelink Bonduel, WI Bonduel, WI 2
10 15 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 5
11 14 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN 3
12 17 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 5
13 19 55N Greg Nippoldt Greg Nippoldt Roberts, WI Roberts, WI 6
14 20 UPI Terry Lillo Terry Lillo Duluth, MN Duluth, MN 6
15 6 11 James Giossi James Giossi Hudson, WI Hudson, WI -9
16 24 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN 8
17 DNF 1 28 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI -16
18 DNF 8 122 Cole Spacek Cole Spacek Phillips, WI Phillips, WI -10
19 DNF 12 3 Brett Swedberg Brett Swedberg Shawano, WI Shawano, WI -7
20 DNF 16 13 Mark Hessler Mark Hessler Menomonie, WI Menomonie, WI -4
21 DNF 23 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich St. Paul, MN St. Paul, MN 2
22 DNF 22 ROSE Mark Rose Mark Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -
23 DNF 18 71M Chad Mahder Chad Mahder Bloomer, WI Bloomer, WI -5
24 DNF 13 31K Michael Keller Michael Keller Menomonie, WI Menomonie, WI -11

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 2
2 10 71M Chad Mahder Chad Mahder Bloomer, WI Bloomer, WI 8
3 2 55N Greg Nippoldt Greg Nippoldt Roberts, WI Roberts, WI -1
4 5 UPI Terry Lillo Terry Lillo Duluth, MN Duluth, MN 1
5 13 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 8
6 1 ROSE Mark Rose Mark Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -5
7 14 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich St. Paul, MN St. Paul, MN 7
8 7 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN -1
9 6 22 Cale Berry Cale Berry Carver, MN Carver, MN -3
10 9 55 John Meeds John Meeds Spooner, WI Spooner, WI -1
11 12 BOH Ben Hanke Ben Hanke Hudson, WI Hudson, WI 1
12 4 20 Denny Cutsforth Denny Cutsforth Elk Mound, WI Elk Mound, WI -8
13 11 14 Robbie Johnson Robbie Johnson Wilson, WI Wilson, WI -2
DQ 8 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 58 A.J. Diemel A.J. Diemel Elk Mound, WI Elk Mound, WI 3
2 8 27 Jake Redetzke Jake Redetzke Menomonie, WI Menomonie, WI 6
3 5 122 Cole Spacek Cole Spacek Phillips, WI Phillips, WI 2
4 1 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -3
5 6 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 1
6 3 ROSE Mark Rose Mark Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -3
7 2 20 Denny Cutsforth Denny Cutsforth Elk Mound, WI Elk Mound, WI -5
8 9 22 Cale Berry Cale Berry Carver, MN Carver, MN 1
9 DNF 10 BOH Ben Hanke Ben Hanke Hudson, WI Hudson, WI 1
10 DNF 7 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich St. Paul, MN St. Paul, MN -3

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 28 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 5
2 3 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN 1
3 1 3 Brett Swedberg Brett Swedberg Shawano, WI Shawano, WI -2
4 10 11 James Giossi James Giossi Hudson, WI Hudson, WI 6
5 8 31K Michael Keller Michael Keller Menomonie, WI Menomonie, WI 3
6 9 13 Mark Hessler Mark Hessler Menomonie, WI Menomonie, WI 3
7 7 UPI Terry Lillo Terry Lillo Duluth, MN Duluth, MN -
8 5 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN -3
9 2 55 John Meeds John Meeds Spooner, WI Spooner, WI -7
10 DNF 4 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI -6

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 44 Darrell Nelson Darrell Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 1
2 5 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI 3
3 4 F19 Marshall Fegers Marshall Fegers Savage, MN Savage, MN 1
4 7 68 Mike Prochnow Mike Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI 3
5 10 15 Nick Anvelink Nick Anvelink Bonduel, WI Bonduel, WI 5
6 3 55N Greg Nippoldt Greg Nippoldt Roberts, WI Roberts, WI -3
7 8 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
8 6 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -2
9 9 71M Chad Mahder Chad Mahder Bloomer, WI Bloomer, WI -
10 1 14 Robbie Johnson Robbie Johnson Wilson, WI Wilson, WI -9

WISSOTA Midwest Mods

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 18 4QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI 17
2 19 3JR Shane Halopka Shane Halopka Greenwood, WI Greenwood, WI 17
3 4 15 Karl Kolek Karl Kolek Menomonie, WI Menomonie, WI 1
4 7 37 Travis Anderson Travis Anderson Colfax, WI Colfax, WI 3
5 17 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 12
6 10 21 Jake Smith Jake Smith Fall Creek, WI Fall Creek, WI 4
7 3 12S Wayne Stricker Wayne Stricker Highbridge, WI Highbridge, WI -4
8 13 25A Jesse Aho Jesse Aho Twin Lakes, MI Twin Lakes, MI 5
9 20 18S Clark Swartz Clark Swartz Bloomer, WI Bloomer, WI 11
10 23 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI 13
11 21 21B Jesse Bryan Jesse Bryan Boyceville, WI Boyceville, WI 10
12 15 221 Aric Lindberg Aric Lindberg Dallas, WI Dallas, WI 3
13 2 6H Derek Haas Derek Haas Thorp, WI Thorp, WI -11
14 11 27X Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI -3
15 22 T17 Tanner Hicks Tanner Hicks Ashland, WI Ashland, WI 7
16 6 19P Antonio Pintaro Antonio Pintaro Osseo, WI Osseo, WI -10
17 14 95X Kent Baxter Kent Baxter Colfax, WI Colfax, WI -3
18 9 T25 Mark Thomas Mark Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI -9
19 16 28 Francis Hanson Francis Hanson Almena, WI Almena, WI -3
20 24 6 Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI 4
21 DNF 5 5X David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN -16
22 DNF 12 99 Mark Kangas Mark Kangas Eveleth, MN Eveleth, MN -10
23 DNF 8 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI -15
24 DNF 1 R2 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN -23

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
2 3 3JR Shane Halopka Shane Halopka Greenwood, WI Greenwood, WI 1
3 1 21B Jesse Bryan Jesse Bryan Boyceville, WI Boyceville, WI -2
4 11 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI 7
Top 4 transfer
5 6 5 Reid Tiegs Reid Tiegs Dallas, WI Dallas, WI 1
6 4 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI -2
7 5 14S Tyler Hudack Tyler Hudack Ashland, WI Ashland, WI -2
8 8 7P Mark Rose Mark Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -
9 9 78 Nate Erickson Nate Erickson New Richmond, WI New Richmond, WI -
10 13 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI 3
11 DNF 7 31 Jason Vokovan Jason Vokovan Eau Claire, WI Eau Claire, WI -4
12 DNF 14 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI 2
13 DNF 12 14J James Kendrick James Kendrick Vandiver, AL Vandiver, AL -1
DNS 10 34JR Dan Larson Jr Dan Larson Jr Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
DNS 15 37X Skeeter Estey Skeeter Estey Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 4QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI 8
2 1 18S Clark Swartz Clark Swartz Bloomer, WI Bloomer, WI -1
3 3 T17 Tanner Hicks Tanner Hicks Ashland, WI Ashland, WI -
4 4 6 Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
Top 4 transfer
5 5 12JR Jared Stricker Jared Stricker Highbridge, WI Highbridge, WI -
6 13 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 7
7 7 37V Brent Voeltz Brent Voeltz Emerald, WI Emerald, WI -
8 14 97G Jared Gorka Jared Gorka New Richmond, WI New Richmond, WI 6
9 10 97 Miranda Carlson Miranda Carlson Afton, MN Afton, MN 1
10 11 68L Nick Lindquist Nick Lindquist Prescott, WI Prescott, WI 1
11 2 35B Gary Baxter Gary Baxter Eau Claire, WI Eau Claire, WI -9
12 6 20 Denny Cutsforth Denny Cutsforth Elk Mound, WI Elk Mound, WI -6
13 12 24 Jeremy Wendt Jeremy Wendt Menomonie, WI Menomonie, WI -1
DNS 8 87 Chris Johnson Chris Johnson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 19P Antonio Pintaro Antonio Pintaro Osseo, WI Osseo, WI 1
2 3 27X Calvin Iverson Calvin Iverson Eleva, WI Eleva, WI 1
3 5 25A Jesse Aho Jesse Aho Twin Lakes, MI Twin Lakes, MI 2
4 8 95X Kent Baxter Kent Baxter Colfax, WI Colfax, WI 4
5 7 3JR Shane Halopka Shane Halopka Greenwood, WI Greenwood, WI 2
6 4 14S Tyler Hudack Tyler Hudack Ashland, WI Ashland, WI -2
7 9 20 Denny Cutsforth Denny Cutsforth Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
8 1 78 Nate Erickson Nate Erickson New Richmond, WI New Richmond, WI -7
9 DNF 6 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN -3

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 37 Travis Anderson Travis Anderson Colfax, WI Colfax, WI 1
2 7 15 Karl Kolek Karl Kolek Menomonie, WI Menomonie, WI 5
3 3 221 Aric Lindberg Aric Lindberg Dallas, WI Dallas, WI -
4 6 21B Jesse Bryan Jesse Bryan Boyceville, WI Boyceville, WI 2
5 8 22T Michael Truscott Michael Truscott Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 3
6 5 5 Reid Tiegs Reid Tiegs Dallas, WI Dallas, WI -1
7 9 31 Jason Vokovan Jason Vokovan Eau Claire, WI Eau Claire, WI 2
8 DNF 1 68L Nick Lindquist Nick Lindquist Prescott, WI Prescott, WI -7
9 DNF 4 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -5

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 12S Wayne Stricker Wayne Stricker Highbridge, WI Highbridge, WI 3
2 7 5X David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN 5
3 8 T25 Mark Thomas Mark Thomas Menomonie, WI Menomonie, WI 5
4 2 35B Gary Baxter Gary Baxter Eau Claire, WI Eau Claire, WI -2
5 5 6 Steve Haas Steve Haas Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
6 9 T17 Tanner Hicks Tanner Hicks Ashland, WI Ashland, WI 3
7 6 7P Mark Rose Mark Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -1
8 1 87 Chris Johnson Chris Johnson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -7
9 DNF 3 24 Jeremy Wendt Jeremy Wendt Menomonie, WI Menomonie, WI -6

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 6H Derek Haas Derek Haas Thorp, WI Thorp, WI 4
2 9 R2 Jason Richardson Jason Richardson Elgin, MN Elgin, MN 7
3 2 28 Francis Hanson Francis Hanson Almena, WI Almena, WI -1
4 DNF 7 4QQ Tony Bahr Tony Bahr Haugen, WI Haugen, WI 3
5 DNF 1 34JR Dan Larson Jr Dan Larson Jr Eau Claire, WI Eau Claire, WI -4
6 DNF 3 97 Miranda Carlson Miranda Carlson Afton, MN Afton, MN -3
7 DNF 8 68 Shadow Kitchner Shadow Kitchner Arkansaw, WI Arkansaw, WI 1
8 DNF 6 14J James Kendrick James Kendrick Vandiver, AL Vandiver, AL -2
DNS 4 37X Skeeter Estey Skeeter Estey Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI 1
2 1 99 Mark Kangas Mark Kangas Eveleth, MN Eveleth, MN -1
3 8 21 Jake Smith Jake Smith Fall Creek, WI Fall Creek, WI 5
4 6 18S Clark Swartz Clark Swartz Bloomer, WI Bloomer, WI 2
5 3 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI -2
6 4 12JR Jared Stricker Jared Stricker Highbridge, WI Highbridge, WI -2
7 5 37V Brent Voeltz Brent Voeltz Emerald, WI Emerald, WI -2
8 9 97G Jared Gorka Jared Gorka New Richmond, WI New Richmond, WI 1
9 DNF 7 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI -2

Driver Registration

Driver Registration

Latest Photos

Latest Videos

24-7 Telcom
A1 Express
Accurate Construction
Ace Hardware
Advanced Dairy
All The Dirt
Auto Value
Awesome Auto
Bauer Built
Big Rivers Insurance
Bills Distributing
Blue Ribbon Awards
Bobcat
Cardinal Glass
Cash Candy Store
Cedar Falls Heat and Air
CFBSI
Chipewa Valley Energy
Chipewa Valley Starter
Chipewa Valley Tech
Conrads Auto Salvage
Culvers
Dean And Sue
Design Built Structures
Devine Liquor
Dicks RV
DIrt Track Specialist
DKS Construction
Edward Jones
Ellsworth
Fleet Farm
Fleet Feet
G2G Powersports
GFL
Gilberts
Goodwrech Trailer Sales
Grain Storage
HAAS
Hendersons
iHeart Media
JIG Signs
Johnson Trailer
Kadingers
Kado Insurance
Kelly Iverson
Keyes Chevrolet
Kwik Trip
Kyotes Den
Lakeview
Lentz Fertalizer
Lewis Bjork Septic
Londerville
Market Menomonie
Market Place Foods
Marquart RV
Mars Race Cars
Meno Transport
Midwest Food
Monomonie Motorsports
NAPA
Nex Gen Powersports
North Town Ford
OReilly Auto Parts
Ohly
Olson Funeral Home
Paulson Custom Golf
Pomps Tire
Quality Auto Body
REMAX
Rice Lake Speedway
Rural Mutual
Shackelton
Smiles In Motion
Snap-On
Southworth GMC
SSR
Steel Towne
Synergy Cooperative
TT Construction
Teds Pizza
The Arena
Thunder Hill Speedway
Tims Automotive
TL Sinz Plumbing
Tri-Star
Union Trailers
Waterfront Bar and Grill
West Consin
White City Glass
Erbert and Gerbert
Air Tech Sports
Anderson Windows And Doors
Builders First Source
CR Bryan And Sons
Dunn Energy
G2G Powersports
Great Escape
HT Automotive
Kyotes Den
MAC Automotive
Orkin
Quality Propane
Royal Credit Union
Silgan Containers
South Side Body
TMS Tire And Auto